ALCAT testy potravinové intolerance

Intolerance (přecitlivělost, nesnášenlivost) na potraviny a další látky je spojena s velkým množstvím nepříjemných příznaků a chronických onemocnění. Na rozdíl od potravinové alergie, potravinová intolerance většinou nebývá životu ohrožující, ale o to více může skrytě a dlouhodobě oslabovat náš organismus. Jedinou léčbou je eliminace pro nás „škodlivých“ potravin z jídelníčku.

testy doporučujeme

  • při poruchách imunitního systému
  • při obezitě
  • při zánětlivých stavech postihujících kůži, klouby nebo dýchací ústrojí
  • při zánětlivých stavech postihujících imunitu
  • při nadýmání
  • při únavě, bolesti hlavy, migréně,  ….

Potravinovými alergiemi trpí méně než 5% populace, avšak až 80% populace trpí alespoň jednou formou potravinové intolerance.


proč volit ALCAT test

Cenný nástroj pro zjištění příčin nemocí a širokého spektra zdravotních potíží. Odborný laboratorní test vyhodnocující intoleranci potravin, aditiva a chemické látky, který testuje až 460 látek: 250 druhů potravin, 100 chemických látek, 21 druhů plísní a další.

 

akné, astma, bolesti břicha, bolesti hlavy, bolesti kloubů, celiakie, cystická fibróza, častá nemocnost, deprese, gastritida, chronická únavový syndrom, kožní vyrážky, poruchy výživy, migrény, nadváha, nadýmání, neplodnost, noční pocení, oslabená imunita, poruchy pozornosti a poruchy spánku, průjmy, střevní záněty, únava, úzkosti, zadržování vody, zácpa, záněty průdušek

Pokud trpíte některou z uvedených obtíží, je možné, že na jejím vzniku a udržování se podílí i potravinová intolerance. Je obvyklé, že se vyskytuje i více obtíží současně.


Klientům, kteří se cítí ve svém těle „nekomfortně“ doporučujeme konzultaci u naší poradkyně pro klinickou výživu, která s vámi provede odbornou diagnostiku a doporučí test v odpovídajícím rozsahu.