MUDr. Jan Šula

je představitelem Institutu Biomolekulární Medicíny ve Švýcarsku, na klinice endala působí krátce, a to v roli poradce v oblasti životního stylu a biomodulace. S ohledem na jeho zkušenosti je pro klienty přínosem v rámci problematiky psycho-somatického přístupu ke zdraví.

 

Lékař českého původu trvale žijící v Itálii. Studia medicíny na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy zakončil v roce 1985. Absolvoval stáže ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Krči, Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, v Traumotologickém a ortopedickém centru v Turíně (Itálie), na Kolumbijské univerzitě (USA), v Jackson Memorial Hospital v Miami (USA), v Mercy Hospital Coral Gables na Floridě (USA). Získal atestaci z ortopedie, další stáž (neinvazivní metody v neurochirurgii) absolvoval pod vedením Dr. Med. Josefa Hory na Sonnenhof Clinic v Bernu (Švýcarsko).

Od roku 1995 se věnuje integrativní medicíně a jejímu zavádění do praxe zdravotnických zařízení. Od roku 2004 se zabývá výzkumem terapie autoimunitních onemocnění metodami integrativní medicíny s důrazem na psychickou složku jako primární příčinu rozvoje onemocnění.


„Nechci se profilovat jako kritik zdravotnického systému. Podstatné je vzkázat lidem něco jiného: v každé situaci máte možnost vybrat si svou cestu. Udržte si zdravý rozum a nepodléhejte stádní mentalitě – to je pro život i zdraví to nejdůležitější!“