ENDALA_RGB_White-znak

Endalab

Klinika endala je klinikou funkční medicíny, která řeší příčinu vzniku chronických onemocnění v kontextu. Abychom určili správnou příčinu vašeho onemocnění, provádíme celou řadu běžných, ale i vysoce specializovaných testů či rozborů, některé dokonce v České republice exkluzivně.
V sekci zdraví jsme vám představili 7 pilířů zdraví, které jsou nezbytně nutné, aby naše tělo fungovalo správně. Špatně spíte? Máte potíže s trávením? Cítíte se unaveni? Máte mužské, či ženské problémy? Náš endalab vám pomůže zjistit, proč vaše tělo nefunguje správně a následně s podporou lékaře nastavit terapie a léčbu, která povedou ke zlepšení vašeho zdraví.

Testování imunitního systému

Pro fungování našeho imunitního systému je velmi důležitá činnost střeva, jeho struktura, propustnost a mikrobiom (střevní mikroflóra). V jakém stavu se vaše střevo nachází zjistíme pomocí rozsáhlých testů. Tyto testy pro vás zajistíme ve specializovaných laboratořích v zahraničí, např. v Německu, Polsku a Maďarsku.
V dnešní době se často zabýváme alergiemi (seznam alergenů najdeme v menu každé restaurace), ale mnohdy zapomínáme, že existují i potravinové intolerance. Jejich symptomy mohou být například:

 

  • Gastrointestinální obtíže – jako syndrom dráždivého střeva, funkční průjem, GERD, mikroskopická kolitida, lymfocytární kolitida, syndrom cyklického vracení
  • Neurologické obtíže – migréna, ADD/ADHD, poruchy autistického spektra, epilepsie, deprese, nespavost, syndrom neklidných nohou
  • Muskuloskeletální obtíže – figromyalgie, zánětlivá artritida
  • Dermatologické obtíže – atopická dermatitida, urtikaria, psoriáza, syndrom chronické únavy
  • Urologické obtíže – intersticiální cystitida
  • Endokrinní obtíže – obezita
  • Gynekologické obtíže – syndrom polycystických vaječníků

Při alergické reakci náš imunitní systém vytváří protilátky proti určitým složkám obsaženým v alergizující potravině. Organismus vytváří například histamin či další látky, které způsobují charakteristické příznaky pro tento typ reakce. Nejznámějším příznakem je vyrážka či pupínky na kůži. Mezi rizikovější příznaky patří otok jazyka nebo jícnu, což může způsobit vážné respirační potíže. Mohou se objevit i jiné příznaky, například nevolnost, zvracení, astma, průjmy, bolesti břicha či křeče. Důležité je, že reakce je okamžitá a často velmi silná. Člověk může upadnout do anafylaktického šoku a na jeho následky zemřít.
Při potravinové intoleranci je reakce organismu pomalejší. V těle dochází k uvolňování tzv. „mediátorů“ (např. cytokiny, leukotrieny, prostaglandiny) tedy produktů jednotlivých druhů bílých krvinek. Ve snaze vyřešit napadení nepřítelem se imunitní systém snaží zlikvidovat látky obsažené v potravinách. Reakce na potraviny mohou být od nejsilnějších, středních až negativních. Potravinová intolerance sice život neohrožuje, ale vytváří řadu příznaků, které mohou velmi negativně ovlivnit zdraví pacienta.
Zde endala nabízí velmi přesné testování potravinových intolerancí v testu MRT, který dokáže indikovat intoleranci na 170 potravin a chemických produktů, které se objevují v procesovaných potravinách a potravních doplňcích.
MRT, změří poměry pevných látek k tekutinám. Vzhledem k tomu, že bílé krvinky uvolňují tekuté zbraně během reakce na citlivost na potraviny a poté se zmenšují ve velikosti, množství tekutin ve vzorku krve by zabralo více prostoru, zatímco pevné látky by zabíraly méně místa (změna poměru). Čím více se poměr mění, tím silnější je reakce. MRT také měří každou reakci 1 milión krát, takže existuje mnohem méně prostoru pro chybu.
Zde se můžete podívat video srovnání IgG versus MRT
Cena MRT v endale od 14.000,- Kč.
Pro kompletní ceník testů na vyžádaný zde : KONTAKTUJTE NÁS

KAM DÁL?