ENDALA_RGB_White-znak

PSYCHÉ

Jedna ze základních otázek, kterou si položili již staří Řekové je: „Co bylo dříve slepice nebo vejce?“ Je to paradox a to z důvodu, že jeden fenomén nemůže fungovat bez druhého. Stejně jako duše (také mysl a emoce) patří k našemu tělu.
Lidská bytost je tedy souhrn částí, které jsme schopni vidět a zároveň těch, které vidět nelze. Tyto části je však možné vnímat jinými smysly. Každý pravděpodobně zažil situaci, ve které nás čekala velká zkouška či obávaná událost – v úrovni psychické jsme cítili napětí, což se ve fyzické rovině projevilo bušením srdce, pocením, třesem či žaludeční nevolností. V tomto případě se jedná o krátkodobý, akutní stres, který zanedlouho pomine. Avšak dlouhodobé trápení, či chronický stres se již mohou negativně promítnout na tělesném zdraví.
A naopak pokud pečujeme o svoji psychiku, léčíme ji ze zranění, bolestí či traumat, můžeme významně napomáhat harmonizaci našeho těla.
Pokud chceme dosáhnout skutečného zdraví, je třeba věnovat pozornost své duši stejnou měrou jako svému fyzickému tělu, odměnou nám může být pocit vnitřní spokojenosti a zdravě fungující lidský organismus.
Více informací naleznete v sekci zdraví, pilíř psyché

Tělo je chrám naší duše.

S ČÍM POMŮŽEME

keyboard-right-arrow-button

kožní potíže

keyboard-right-arrow-button

poruchy spánku

keyboard-right-arrow-button

snížené libido

keyboard-right-arrow-button

opakované infekty

 

KAM DÁL?